30 listopada 2023

MAGNEZ NA DOBRE SAMOPOCZUCIE

Magnez daje wiele dobrego – nie tylko wzmacnia i buduje kości i zęby, ale także dba o nasz dobry nastrój. Regularne zażywanie magnezu może nawet zapobiec takim chorobom, jak nadciśnienie oraz miażdżyca.
Ten pierwiastek sprawia, że nasze ciało utrzymuje równowagę cieplną, a przemiana materii przebiega w sposób prawidłowy – a zatem o wiele łatwiej o odchudzanie. Co więcej, pośredniczy także pomiędzy nerwami a mięśniami, przekazując komunikaty.
Apetyt na czekoladę
Magnez błyskawicznie znika z naszego ciała w chwili, w której odczuwamy duży stres. W ten sposób można zatem tłumaczyć chęć sięgnięcia po coś słodkiego, kiedy w naszym życiu pojawia się za dużo nerwów.
Nie tylko w czekoladzie
Nie należy jednak używać stresu jako wymówki. Kiedy dbasz o linię, czekolada nie jest w żaden sposób uzasadniona. Ten makroelement znajdziesz również w suplementach diety, pełnoziarnistych kaszach, migdałach oraz orzechach.
Zanim sięgniesz jednak po suplementy musisz skonsultować się z lekarzem. Magnez bardzo łatwo jest przedawkować, a wówczas pojawiają się liczne, poważne objawy niepożądane.